Objavljeno
22. oktobra 2024

Slovenija U16 odigrala prvo tekmo s Severno Makedonijo: Gostitelji so bili premočni, dva gola v treh minutah dovolj za poraz gostov

Vir fotografije: Nogometna zveza Slovenije

Po članski, mladi, mladinski in kadetski reprezentanci je zdaj svojo prvo od dveh oktobrskih tekem odigrala tudi Slovenija U16. Zasedba, ki jo s selektorske klopi vodi nekoč vrhunski branilec Muamer Vugdalić, je odpotovala v Severno Makedonijo, kjer se bo dvakrat pomerila z domačo reprezentanco. Prva tekma je že za mladimi Slovenci, ki so morali tekmecu priznati premoč.

Severna Makedonija je uvodni obračun v Novi dobila z 2:0, potem ko so gostitelji nadarjenim slovenskim reprezentantom v drugem polčasu dva zadetka zabili v razmaku treh minut. Prvi je padel v 53. minuti, drugi v 56. minuti, to je bilo dovolj, da so domači prišli do morda celo nekoliko nepričakovanega slavja.

Slovenija – njenemu strokovnemu štabu se je pred kratkim priključil tudi Željko Filipović, sicer trener v Mariboru – je tekmo začela v postavi Grom, Božič, Mačak, Kovač, SLana, Kokol, Kotar, Primc, Pirc, Blažič, Kikec. Drugi obračun bo na sporedu v četrtek, tekma se bo začela ob 13. uri.

Avtor: Uredništvo Planet nogomet