Naujausias žinias apie rinkimų rezultatus sekite čia.
Socialdemokratų atstovai sekmadienio vakarė vėl rinkosi tame pačiame restorane.
Čia atvyko tokie žinomi socialdemokratai kaip Gintautas Paluckas, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Alytaus meras Nerijus Cesiulis, Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevičius, Saulius Čaplinskas.
LSDP pirmininkės Vilija Blinkevičiūtė prisijungti prie partiečių ketina apie 22 val. Anot kolegų, pirmininkė sirguliuoja.
G.Paluckas: su koalicija neskubės
Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas pavaduotojas Gintautas Paluckas restorane, kur socialdemokratai susirinko laukti Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų, sakė, kad sekmadienio naktį valdančioji dauguma neturėtų būti suformuota. Esą skubėti nėra kur, nes pirmasis naujojo Seimo posėdis numatytas tik lapkričio 15 d.
„Dėl koalicijos formavimo nežinau – šventės pasižymi gera nuotaikas, kažkas gal čerką padaręs. Prie tokių dalykų čia nepradėsi lipdyti atsakingai kažkokių koalicijų.
Ryte tikrai nebus aišku, nes vyks skaičiavimai. Tuos savo rezultatus turi įsivertinti partijos. Tai tikrai šią naktį nėra jokios skubos, kad reikia kažką dirbtinai sulipdyti“, – kalbėjo jis.
G.Paluckas sakė, kad jis su kolegomis pritaria prezidento Gitano Nausėdos nuomonei, jog koalicija turėtų būti iš trijų partijų: „Mūsų lūkestis pastaruosius kelerius mėnesius sutampa – centro kairės koalicija iš tų parlamentinių partijų, frakcijų, kurios buvo dabar opozicijoje.“
Jis turi omeny „valstiečius“ ir Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ ir neslepia, kad jiems teksią suderinti visų nuomones.
„Dėl visų šių priežasčių ir nėra kažkokios skubos, kad pirmą naktį kažkas bėgs ir sudės ant kažko parašus. Visi įsivertins rezultatus, atvės, prezidentas įvertins rezultatus ir tada užsiimsime ta koalicijos „statyba“, – kalbėjo G.Paluckas.
Diena po balsavimo V.Blinkevičiūtė sako, kad tikisi, jog jau naktį būsimoji valdančioji koalicija gali būti sudėliota, tačiau G.Paluckas tikino negirdėjęs pirmininkės žodžių, kad jau bus kokia nors koalicija suformuota: „Nėra kokios nors skubos poreikio. Pirmasis posėdis numatytas tik lapkričio 15 dieną, tai turime tris savaites tam klausimui. Kad koalicijos partneriai tvariai derėtų, nereikia per vieną naktį, išgėrus butelį (būdavo ir tokių koalicijų), paskui vienas į kitą įtariai žiūrės su priešprieša.
Geriau viską tvarkingai padarykime.“
Kalbėdamas apie lūkesčius prieš antrą turą, jis sakė, kad su kolegomis stengėsi valdyti savo lūkesčius: „Tai kelios valandos liko ir suskaičiuos.“
Tikisi daugumą suformuoti dar naktį
Sekmadienio popietę Naujamiestyje balsavusi socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sakė „labai norinti“ iš trijų centro-kairiųjų partijų sudarytos valdančiosios koalicijos, ją tikisi suformuoti dar pirmadienio naktį, pranešė BNS.
„Labai to norėčiau, nes viskas iš tikrųjų yra rinkėjų valioje ir žmonės nuspręs. Būtų gerai, kad užtektų trijų partijų formuoti koaliciją, nes vis tiek reikia tarpusavyje suderinti ir programines nuostatas, rengti Vyriausybės programą, priemonių planą, lygiai taip pat ir Seime dėlioti bendrus darbus“, – sekmadienį žurnalistams Vilniuje sakė socialdemokratų lyderė, atidavusi balsą vienmandatėje apygardoje.
Valdančiąją koaliciją ketina sudaryti trys partijos – Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Vis tik dalis ekspertų abejoja, jog šios politinės jėgos po abiejų Seimo rinkimų turų turės daugumą naujajame parlamente.
Prezidentui Gitanui Nausėdai manant, kad valdančioji koalicija išaiškės jau pirmadienio naktį po antrojo Seimo rinkimų turo, V. Blinkevičiūtė teigė, kad būtų labai patenkinta, jei taip įvyktų.
„Būtų tas aiškumas ir tada man atrodo, kad visiems būtų geriau“, – kalbėjo ji.
Renkami 63 Seimo nariai
Per pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiausiai – 20 – mandatų iškovojo Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi 18 mandatų, „Nemuno aušra“ -15 mandatų.
Antrajame ture renkami 63 Seimo nariai.
Antrajame ture varžosi 11 partijų kandidatai: 37 – socialdemokratai, 33 – konservatoriai, 13 – „Nemuno aušros“ atstovų, po 10 – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 9 Liberalų sąjūdžio kandidatai, po tris – Laisvės partijos, LLRA-KŠS, Lietuvos regionų partijos kandidatus. Į antrą turą taip pat pateko du save iškėlę politikai ir du partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatai, vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.