Vieta, kuri visiems pakeliui 

„Jūros miestas“ iškils Tilžės g. 145 – lokacijoje, kurios neįmanoma „išvengti“ keliaujant iš Vilniaus ir Kauno į pajūrį. Tuo pačiu tai yra strategiškai patogiausia vieta ne tik klaipėdiškiams, bet ir aplinkinių Vakarų Lietuvos miestelių gyventojams pritraukti.                    

„Ieškojome vietos,  kuri čia veiksiantiems verslams generuotų savaiminius srautus ir užtikrintų natūralų pranašumą – tiek logistine, tiek prekybine prasme“, – teigia vienas iš projektą vystančios „Antai group“ vadovų Darius Baitis: „Kaip ir banguojanti jūra, ši vieta užprogramuota nuolatiniam judesiui. Kiekvieną dieną čia pravažiuoja keliasdešimt tūkstančių automobilių, o užgimęs „Jūros miestas“ šiuos srautus pakreips į save“. 

Daugiau empatijos verslams                     

„Jūros miestą“ sudarys septyni pastatai su bemaž 30.000 kv. m patalpomis skirtingai veiklai: 7500 kv. m pastatas administracinei-prekybinei veiklai su 17 „stock-office” tipo biurų prekių sandėliavimui; du pastatai prekybai ir paslaugoms centrinėje kvartalo dalyje, trys administracinės paskirties pastatai bei dar vienas „stock-office“ pastatas prekybai su sandėliavimu. 

Planuojama, kad „Jūros mieste“ šalia verslo biurų veiks kasdienių prekių parduotuvės, maitinimo įstaigos, taip pat – stiprūs prekiniai ženklai šeimos sveikatingumo, sporto, namų ir sodo reikmenų, transporto ir kitose srityse. 

Vystytojai pabrėžia, jog projektas išsiskirs ne tik lokacijos patogumu, bet ir atvirumu nestandartinėms čia įsikursiančių verslų idėjoms. Nors būsimų partnerių pagrindą sudarys savo srityse pirmaujantys ir daugiausiai Lietuvos žmonių simpatijų turintys prekiniai ženklai, dalį erdvių specialiai numatoma palikti smulkiesiems verslams, kurie savo veiklai vystyti ieško nedidelių, keliadešimties kvadratinių metrų ploto patalpų. 

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/2785?placement=

 „Joks statytojas geriau už čia įsikursiantį nuomininką nežinos, ko reikia jo sėkmingai kasdienei veiklai, todėl šiame etape vis dar esame atviri skirtingoms patalpų išplanavimo idėjoms“, pabrėžia D. Baitis. Jo teigimu, šiuo metu yra rezervuota daubiau nei pusė visų suplanuotų patalpų, o likusiai daliai nuomininkus tikimasi atsirinkti iki šių metų pabaigos. 

Vakarų Lietuvos magnetas 

Pagrindinis „Jūros miesto“ vystytojų tikslas – pritaikyti užsienio šalyse pasiteisinusią atvirų verslo parkų praktiką ir sukurti erdvę, kuri taptų ne tik regioniniu, bet ir nacionaliniu traukos centru. Prekybos ir sveiko laisvalaikio miestas universalumo sieks ne tik geografiniu, bet ir demografiniu požiūriu, atliepdamas skirtingų auditorijų poreikius. 

„Jūros miesto auditorijos bus labai įvairios, pradedant čia įsikursiančių biurų darbuotojais, galingu pravažiuojančių pajūrio turistų srautu, baigiant klaipėdiškių ir kitų Vakarų Lietuvos regionų šeimomis su vaikais“, – teigia D. Baitis: „Ne veltui daug erdvės numatėme šeimos sveikatingumo centrui, namų apyvokos ir sodo prekių centrui bei verslams, kuriems aktualu vietoje sandėliuoti savo parduodamas prekes“.                     

Projekto vystytojai neslepia siekio ne tik paversti „Jūros miestą“ pagrindiniu atspirties tašku augimo Vakarų Lietuvoje siekiantiems verslams, bet ir taip prisidėti prie pačios Klaipėdos virsmo į aktyvų, sveiką ir klestintį Lietuvos miestą.