Postimehes on selline artikkel paarikesest, kes plaanib elada 150-aastaseks ja iga päev ponnistavad selle nimel. Mis arvate, kas see ongi jõukama elanikkonna tulevik? Lõputu enesetuunimine, et elada veel tavalisest 50-70 aastat kauem. Mis te teeksite, kui nii kaua elaksite?
https://digiajakirjad.postimees.ee/8116171/paarike-on-kulutanud-terve-varanduse-et-elada-150-aastaseks

by jankupanku

20 comments
  1. No ükspäev rikkad elavad igavesti, see on vähemalt nende plaan. Niikaua ma eeldan, et kogumaailma keskklass peab harjuma elama nagu maailma kõige vaesem keskklass. Ehk kõige madalama elukvaliteedi järgi kuni meie isandad elavad igavesti.

  2. Heaoluühiskonnas on ju inimese enda valik kui tahab paremini ja tervemini elada. Mina arvan et normaalne. Teadus aina areneb ja uut infot tuleb peale. Lisaks paistab et neil inimestel midagi targemat pole kah teha 😀

  3. Tundub inimeste jaoks oluline “teadusharu”. Keskmine eluiga kasvab jõudsalt, “50 on uus 40” jne.

    Hardcore biohäkkerid on vabatahtlikult katsejänesteks kogu inimkonna heaks ja asjad, mis tõesti töötavad koguvad vaikselt populaarsust ka tavaliste (terviseteadlike) inimeste seas.

  4. Selles artiklis mainitud inimeste puhul on see pigem nagu toitumishäire vm sarnase asja moodi. Muidu aga ju tore, et tervelt elatuid aastaid pikendada tahetakse, aga looduse vastu eriti ei saa..

  5. Biohäkkimine on lahe teema. See artikkel on küll veidi uhhuu maiguline. Asja kainemõistuslik mõte on selles, et sul on teadmised, millised tervisenäitajad on olulised, mida peaks jälgima (tunnetuslikud ja mõõdetud), mida täpselt tähendavad ja kuidas neid muuta läbi uneharjumuste, toitumusharjumuste, ka teadlike toidulisandite ja ravimite kasutamise. Seal hulgas on ka teadmised, milliste ainete puudumine, mida põhjustab, kuidas kompenseerida seda. Mida väsimus meie kehaga teeb, seal on ka psühholoogilisi teemasid jne. Ma soovitaks vaadata Teemu Arina esinemisi biohäkkimise teemal.

  6. Huvitav et selline tähendus on biohäkkimisele kui terminile külge pookunud.

    Mõned aastad tagasi olid selle terminiga seotud pigem teemad, nagu üks isa oma lapsele ravimit leiutas, või kuidas mingid aktivistid aretasid open-source baktereid, mida arengumaades saaks läänest impordituna kalleid ravimeid tootma panna. Pikema/pikima projektiplaanina oli neil veel plaan taastada inimesel kehas c-vitamiini tootmise võime, mis mõni miljon aastat tagasi primaatidel ära kadus.

  7. >Lapsena lihvis ta oma võimlemisoskusi, noorukina süvenes toitumisse ja hiljem sai ajutreeneri sertifikaadi neuroteadlaselt dr Daniel Amenilt. Ettevõtjana juhib ta nüüd LYV the Wellness Space’i, tervise- ja pikaealisuse kliinikut, kus klientide tervise parandamiseks kasutatakse uusimaid tehnoloogiaid ja tervisenäitajaid jälgivaid seadmeid.

    Kõlab täpselt nagu enamik uhhuu kodulehekülgesid.

    Ning fakt, et nad seda “müüvad” tähendab, et see pole nende enda jaoks, vaid lihtsalt tahavad teenida selle pealt.

  8. See on skämmimaiguline värk egotsentrilistele ülirikastele, massidesse ei lähe iial – ja parem ongi, sest muidu tuleks palgast elavatel inimestel tööl käia nt 60, 70 aastat?

    Ühtlasi, olen näinud juba piisavalt mitut vanainimest, kes 80ndates otsesõnu räägivad, et neile aitab ja tahaks juba ühele poole saada selle juraga. Eks midagi sõltub inimesest ja õnnest, aga tervis ja elukvaliteet kipuvad ikka allamäge minema, kui meeled jäävad töntsiks, jõud kaob, midagi kogu aeg valutab, järjest rohkem on vaja abi küsida, jne. Üks mu vanaisa elas 90ni ja polnud nagu otseselt dementne, kuid ei suutnud ca viimased 10 aastat sisuliselt mingit uut informatsiooni vastu võtta, oli sellises poolhangunud olekus. Vanaemal, kes ka elas 90ni, olid südame-, vererõhu- jne probleemide pärast peal igasugused rohud, millest tal oli pidevalt halb olla, tasakaaluhäired, isutus jms tore. Lisaks oli talle tähtis kena välja näha ning tagumises otsas teda ikka väga häiris, et ta “näeb välja nagu luukere”, ükskord olid kukkumisest näos sinikad jms. Puha lust ja rõõm, ühesõnaga.

  9. *From the moment I understood the weakness of my flesh, it disgusted me. I craved the strength and certainty of steel. I aspired to the purity of the blessed machine.”

  10. Tervislik eluviis on ju igati tore, aga artikli kangelased tunduvad veits veidrad. Sama maiguga nagu seesamune Bryan Johnson, kes elab ainult selle nimel, et võimalikult paljud tervisetestid näitaks optimaalseid tulemusi. Mis elu see on?

    Vot [siin ](https://www.youtube.com/watch?v=J3FcbFqSoQY)on tõeline biohäkkimine – mees kasvatas laboris viiruse, mille allaneelamine võimaldas ta peensoolel hakata laktaasiensüümi ise tootma ja tüübi laktoositalumatus kadus ära. Kodukootud geeniteraapia on palju *cool*im kui paaniliselt plasttopside vältimine ja mittediabeetikuna glükoosimonotori kandmine.

  11. Arvan, et Mihkel Zilmeri raamatute “Normaalne söömine” ja “Normaalne joomine” lugemine annab rohkem efekti kui need biohäkijutud. Professor Zilmer paneb igasugu toitumisgeeniused päris sirgelt paika.

Comments are closed.