Apie tai O. Scholzas kalbėjo Vokietijos televizijai ZDF. 

Pasak jo, svarbu suvokti, kad „kariaujanti šalis apskritai negali tapti NATO nare“.

„Visi tai žino, dėl to nėra jokių nesutarimų. O NATO kvietimas paprastai gana greta susiejamas su naryste“, – teigia O. Scholzas. 

Zelenskio „Pergalės planas“

Prieš savaitę V. Zelenskis viešai pristatė Ukrainos parengtą „Pergalės planą“. Pasak Ukrainos prezidento, planą sudaro penki punktai ir trys slapti priedai.

Volodymyras Zelenskis (nuotr. SCANPIX)” class=”articlePhoto”>

Štai kokie punktai yra į jį įtraukti: 

Pirmasis plano punktas – Ukrainos kvietimas į NATO jau dabar. Pasak V. Zelenskio, tai bus „ryžto liudijimas“ ir parodys, kaip partneriai mato Ukrainą saugumo architektūroje.

Antras punktas – gynybos stiprinimas. Jame be kita ko kalbama ir apie bendrą su partneriais Rusijos lėktuvų numušimą, ginklų naudojimo apribojimų panaikinimą, prieigą prie partnerių žvalgybos duomenų.

Trečiasis punktas – atgrasymas. Kalbama apie visapusiško nebranduolinio atgrasymo priemonių paketo, kuris apsaugotų nuo Rusijos agresijos ir apribotų jos pajėgumus, įdiegimą.

Ketvirtas punktas – Ukrainos strateginio ir ekonominio potencialo vystymas ir sankcijų griežtinimas.

Skelbiama, kad antrasis, trečiasis ir ketvirtasis punktai turi slaptus priedus, kurie jau buvo pristatyti partneriams.

Penktasis punktas yra pokarinis, skirtas saugumui užtikrinti. Tai reiškia, kad pasibaigus karui Ukrainos kariuomenė galėtų panaudoti savo patirtį stiprinant NATO ir Europos gynybą.

Podoliakas: slaptuose Pergalės plano papildymuose kalbama apie smūgius Rusijos teritorijai

Slaptuose Ukrainos Pergalės plano papildymuose kalbama apie smūgių Rusijos teritorijai galimybę. Taip pat pažymima, kokių ginklų tam reikia.

 

Tai portalui „rbc.ua“ pareiškė Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Mychaila Podoliakas.

Anot jo, slaptuose papildymuose, kurie nebuvo atskleisti visuomenei, kalbama apie priešo logistikos ir svarbių objektų, taip pat ir kariuomenės susitelkimo vietų, naikinimą.

„Mes aptarėme Pergalės planą. Jo prieduose kaip tik nurodyta, kokie turi būti ginklai, kad būtų galima naikinti logistiką labai toli nuo fronto linijos, taip pat gyvosios jėgos telkinius  Rusijos teritorijos gilumoje, kokiems konkrečiai taikiniams bus smogta ir kiek ginklų tam reikia“, – sakė M. Podoliakas.

Trečiadienį, spalio 16-ąją,  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis parlamente pristatė Pergalės planą, kuris, pasak valstybės vadovo, turi tris slaptus papildymus.

Šaltinis:
ELTA ir tv3.lt